Adalar Antika Eşya Alanlar, Eliniz de bulunan antika eşya, antika mobilya, antika obje, antika porselen, antika halı, antika resim, antika gümüş, antika kılıç ve buna benzer bir çok antika eşyaları almaktayız.

Adalar antika alanlar

Antika Aprik…
Adalardan alınma çok temiz İletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz…

Adalar İstanbul ilinin Anadolu yakası Maltepe ilçesinin  tam karşısına sıralanmıştır. Adalar demek bir topluluk olduğunu belli etmek de dır. Sırası ile Kınalı ada, Burgaz ada, Heybeli Ada ve Büyük ada olmak üzere dört adet dır.

Antika eşya çıkması muhtemel 4 adet adamız da her türlü antika eşya ve antika alımı yapmak da olduğumuzu yazımız sayesinde İnternet üzerinden bizi bulan ada sakinleri antika eşyalarını değerinde satacaktır.

Eski zamanlarda Rum hristiyanları tamamen bu adalarda oturmakta idi sonrasında değişen dünya koşulları sayesinde nüfusu değişime uğradı şimdiler de müslüman ahali çok hristiyan ahali daha az yaşamakda.

Yinede bu şekilde bile bir çok evde antika eşya olması dolayısı ile bizler bu antika eşyalara talip olduğumuzu bir şekilde duyurmak istemekteyiz. Adalar Hakkında Tarihi bilgi sunalım ki değerli müşterilerimiz  bizlere antika eşyalarını satarken nerede oturduklarını bilsin istedik.


Bizans kaynaklarında Prens Adaları olarak da bilinen Adaların,  2001 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinmekle beraber bunun hakkında çok az bir bilgiye sahip bulunmaktayız.

Adalar, İstanbul kuşatması sırasında Gelibolu’lu balıkçı reisi Baltaoğlu Süleyman Bey tarafından 17 Nisan 1453’te fethedilmiştir.

Adalar, 1854  yılında kurulan İstanbul Şehremaneti’ne bağlı 7.Daire-i Belediye olarak 1861 tarihinde belediye şubesi. 1867 tarihli Vilayet Nizamnamesi ile İstanbul’un bir ilçesi konumuna gelmiştir.

adalar-antika-esya-alanlar

Antika Vantilatör metal aksamı temiz kullanıla bilir.
Adalar dan alındı…

Adaların ilk Kaymakamı Mustafa Bey, Belediye Başkanı ise sonradan Sadrazam olan Küçük Said Paşa’dır.

Adalar’da bilinen en eski tarihi yapı Büyük İskender’in komutanlarından Antigonus anısına oğlu Dimitrios Poliorkites tarafından Burgazada’da yaptırılan Antigoni kalesidir.

Adaları Bizans döneminde din adamlarının  inziva yeri, önemli şahsiyetlerin  sürgün yeri (bunların en bilinenleri 780’de imparator VI Konstantinos’un annesi İmparatoriçe Erine ile Malazgirt Savaşında tutsak edildikten sonra serbest bırakılan Romen Diyojen) ve İmparatorların yazlık olarak kullandıklarını görüyoruz.

Adaların yazlık mekan olarak kullanılmasının da Bizans İmparatorları tarafından başlatıldığını, 18.yy. sonlarında  İstanbul’da yaşayan Fransızların öncülüğünde bu akımın tekrar canlandığını.

2. Dünya Savaşından sonra çeşitli  kesimlere mensup  zengin sınıfların tekrar adaya yöneldiğini görüyoruz


Adalar Antika Eşya alanlar olarak biz de Bu konuda ki bilgilerimizi sunduk. Antika Eşyanızı satmak istediğiniz de bizlere sata bilirsiniz. Bunun için gereken ekspertiz hizmeti de bizde ücretsiz dir.

adalar-antika-esya-alanlar

Antika Heykel Adalar dan alınmıştır…

Adalarda oturmaktasınız ve  ölen bir yakınınızın size kalan miras bir evi var ve bunu için de ki tüm eşyalar ile satmak istiyorsunuz. Yavuz Antika olarak sizlere En hızlı şekilde ulaşıp eşyanızı alıyoruz. başka firmaların fiyat düşürmek için kullandığı  tekne tutacağım gibi boş sözleri kullanmıyoruz.

Geçmişimiz köklü olarak antikacılık dan gelme olduğumuz için adalarda ki tüm müşterilerimizin  antika eşyalarını değerinde alıp değerlendirmekteyiz.

Ayrıca Komple antika eşya evi dışında eliniz de bulunan bir antika avizeyi de gelip yeriniz den nakit fiyata alıyoruz. Yani bizim işimiz antika alım atımı olduğu için  büyük eşya küçük eşya sorun etmeyiz.

Adalar Antika Eşya Alanlar; Resim, gümüş, halı, tablo, gravür, hilye-i-şerif, hat yazı, ikona,yağlıboya resim, kılıç, porselen ve buna benzer bir çok antika çeşidini almak da ve satmaktayız.

Yani Adalarda oturmaktasınız ve evinize güzel bir Yıldız porselen pilavlık almak istiyorsunuz.

Hemen Sitemize girin ve ürünlerden porselenimizin resmini bulun araştırın eğer ki beğenir iseniz İletişim Bilgilerimizden bizlere ulaşın.

Adalar Antika Eşya Alanlar

Adalar Antika Eşya alan yer

Adalar Antika Alan yer