İstanbul Antika Alanlar Açılmıştır. Sitemiz üzerinden antika eşya, antika mobilya, antika Gümüş, Antika resim, antika porselen, Antika halı, antika ferman, Antika Hat yazı, Antika kılıç antika tablo, antika mobilya ve buna benzer her türlü antika alım satımı yapabileceğiniz sitemizdir.

Antika İstanbul ilimiz de her zaman alım satımı yapılan değerli eski eşyadır bunun siz değerli müşterilerimize zamanlarını ve eski yeni yerlerini açıklayarak bu sitemizde bulacaksınız.

istanbul-antika-alanlar

Antika Gümüşlük

İstanbul Osmanlı yönetimine geçmeden bile antika alım satımı yapıldığı o zamanın  kitapların da yazmaktadır. 1960 lar da Antika alım satımı İstanbul genelinde  sadece 3 yerde var idi.

Bunları sıralama yaparsak şöyledir.

Eminönü Antikacıları,

Tahtakale ve civarında ikinci el o zaman ki ismi eskicilerin uğrak yeridir. ve burada genellikle ayaküstü müzayede şeklinde antika veya eski eşya alımsatımları yapılmakta idi. Sonrasında bu işler İstanbul ilimizin bir çok yerine  dağıldı.

Bir kısmı Teşvikiye de cadde üzerine dükkanlar açtı. Bir kısmı mecidiyeköy antikacılar çarşısı diye yer açtı Bizde bu türdeki çarşıları günümüze kadar geldiği için burada zikredelim dedik.

Horhor Antikacılar çarşısı,

İstanbul Antika alanlar olarak Sizlere horhor antikacılar çarşısından bahsedelim. Tamamen Bir Bina içinde birleşmiş Antika dükkanları ile kurulu olan Çarşı kendi içinde Bir çok antika dükkanı barındırmaktadır.

istanbul-antika-alanlar

Antika Porselen Tabak…

Ayrıca Antika tamir yapan  dükkanlarda mevcuttur. Bu tamir işi gomalak cila, mobilya tamiri, avize tamiri, tutya heykel tamiri, porselen tamiri gibi bir çok dalı temsil etmektedir.

Sizlere Horhor antikacılar çarşısı nerede  bilgisi de verelim. Horhor antikacılar çarşısı Aksaray Yani fatih ilçesindedir.

Çukur cuma antikacılar sokağı,

Çukur cuma antikacılar sokağı da Bir çok antikacı dükkanı olan bir kaç sokak dan oluşmaktadır. Kısacası küçük bir mahalleyi andıran çukur cuma antikacılar sokağı kurulum tarihi çok eskilere dayanan bir yerdir.

Yine sokak içerisinde antikacı dükkanı yanı sıra antika tamiri üzerine de bir çok dükkan mevcuttur.

Yer olarak da beyoğlu ilçe sınırları içindedir.

Mecidiyeköy antikacılar çarşısı,

Antika eşya alım satımın duayen antikacılarını barındıran bu çarşı küçük bir  yer ama büyük antikacıların bir çoğunun dükkanı olduğu yerdir.

Yer olarak şişli ilçe sınırları içindedir.

Kadıköy antikacılar sokağı,

Kadıköy caferağa mahallesi sınırları içinde olan tellalzade sokak da kurulu bulunan Kadıköy antikacılar sokağı da  1990 ların başında kurulmaya başlanmış bir antikacılar çarşısıdır.

Burasıda çukur cuma gibi bir kaç sokak dan oluşmadır antika dükkanları karışık şekilde dağılmıştır. Yine antikacının olduğu yerde tamir eden dükkanlarda vardır.

Yeşil saray pasajında bir çok antika tamir ustası bulabilirsiniz.

Bizim de İstanbul antika alanlar olarak Aynı sokak da 35 numarada Antika alım satım dükkanımız mevcuttur.

Buraya yolunuz düştüğünde sizleri de bekleriz.

Üsküdar Antikacılar Çarşısı,

Üsküdar Antikacılar çarşısı kurulduğunda yoğun olarak eskici dükkanlarından ibaret bir yerdi sonrasında antika dükkanları burada çoğalmaya başladı ve şu anda eskici dükkanlarını geçmiş durumdadır. Ama yinede ikinci el dükkanları ile karışık şekilde ticaretini sürdürmektedir.

istanbul-antika-alanlar

Antika Bindallı Elbise…

Bu saydığımız antika çarşıları dışında ikinci el veya spotcular çarşısı gibi yerlerde de antika alım satımı yapan bir çok firma mevcuttur. Bu çarşıların sadece isimlerini kısaca yazalım.

 • Küçükyalı spotçular çarşısı,
 • Şirinevler Spotçular çarşısı
 • Poli Spotcular çarşısı,
 • Yenibosna eskidjii

Gibi ismini bilmediğimiz bir çok yerde yine antikacı mevcut olup istanbul genelinde yeni yeni antika dükkanları açılmaktadır.

İstanbul Antika Alanlar olarak bunları bilmenizi istedik. Gelişen teknoloji artık bu yerlere gidip adres verip evinize antika eşyanıza bakmaya gelmelerini beklemek gibi antika eşya satma işleri bitti.

İstanbul Geneli İlçelerde Antika Alım Satım yaptığımız Yerlerimiz…

» Adalar  Antika Alanlar
» Arnavutköy Antika Alanlar
» Ataşehir Antika Alanlar
» Avcılar Antika Alanlar
» Bağcılar Antika Alanlar
» Bahçelievler Antika Alanlar
» Bakırköy Antika Alanlar
» Başakşehir Antika Alanlar
» Bayrampaşa Antika Alanlar
» Beşiktaş Antika Alanlar
» Beykoz Antika Alanlar
» Beylikdüzü Antika Alanlar
» Beyoğlu Antika Alanlar
» Büyükçekmece Antika Alanlar
» Çatalca Antika Alanlar
» Çekmeköy Antika Alanlar
» Esenler Antika Alanlar
» Esenyurt Antika Alanlar
» Eyüp Antika Alanlar
» Fatih Antika Alanlar
» Gaziosmanpaşa Antika Alanlar
» Güngören Antika Alanlar
» Kadıköy Antika Alanlar
» Kağıthane Antika Alanlar
» Kartal Antika Alanlar
» Küçükçekmece Antika Alanlar
» Maltepe Antika Alanlar
» Pendik Antika Alanlar
» Sancaktepe Antika Alanlar
» Sarıyer Antika Alanlar
» Silivri Antika Alanlar
» Sultanbeyli Antika Alanlar
» Sultangazi Antika Alanlar
» Şile Antika Alanlar
» Şişli Antika Alanlar
» Tuzla Antika Alanlar
» Ümraniye Antika Alanlar
» Üsküdar Antika Alanlar
» Zeytinburnu Antika Alanlar

Bizde bu yönde yatırımlarımızı artırarak artık antika eşya satacak müşterilerimizin oturduğu yerde kahvesini içerken akıllı cep telefonlarının arama motoruna İstanbul Antika Alanlar yazdığında direk bize ulaşıp.

Sitemiz için de Hızlı ekspertiz sayfamızda ki yönergeleri takip edip Dosya seç butonlarından resim yükleyerek bizlere gönderip hızlı ekspertiz yaptıra bilirsiniz.

Ya da sitemize girip iletişim bilgilerinde ki telefon numaramız dan bizlere whatsapp uygulamasından resim gönderip bizlere ulaşabilir ve ücretsiz ekspertiz yaptıra bilirsiniz.

Antika Alanlar olarak antika eşyalarınızı da değerinde almaktayız. satmak isteyeceğiniz antika obje, antika resim, antika gümüş, antika halı, antika ferman, antika hat yazı, antika kilim, antika porselen, antika lokumluk  ve diğer tüm antikalarınızı değerinde almaktayız.

İstanbul Antika Alanlar

İstanbul Antika Alan yerler

İstanbul Antika

3 Comments

 1. Tuğçe açıkgöz

  Cevapla

  İstanbulda antika alanlar diye google da arama yaptım sizin sitenize girdim antika eşyamın resimleri attım adres istediniz yerimiz büyük çekmecedeydi anlaşma ihtimalimiz yarı yarıya idi fakat yinede geldiniz teşekkürler

 2. Mustafa yuksel

  Cevapla

  Tebrikler siteniz gerçekten guzel 3g ile girdim diğer siteler gibi değil hemen yüklendi ve bana gereken iletisim bilgilerinize ulaştım

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.