Kadıköy Antika Eşya Alanlar  antikacı olarak Kadıköy ilçemiz de Antika eşya alımına başlamıştır.

kadikoy-antika-alanlar

Antika Dükkanımızdan görünüm…

Buna göre Eliniz de bulunan antika eşya olarak saya bileceğimiz antika yemek odası, antika yatak odası, antika koltuk takımı, antika obje, antika gümüş eşya, antika bez, antika bindallı elbise, antika porselen yemek takımı, antika vazo, antika halı, antika oyuncak ve buna

kadikoy-antika-alanlar

Kadıköy de ki antika dükkanımızın dıştan görünüşü…

benzer her türlü antika eşyaların alımını yapıyoruz.

Antika eşyaları alırken tam değerini vererek aldatmadan almaktadır. Kadıköy İlçemiz  Anadolu yakasının en eski yerleşim yerlerinden birisidir. yeni yerleşim yerine göre daha az olsa da kısaca Tarihinden bahsedelim.

Kadıköy Tarihi; Kuruluş tarihi olarak M.Ö. 675 yılı kabul edilir.

M.Ö. 1000 yılları civarında Fenikeliler tarafından Fikirtepe’de çeşitli kaynaklarda Harhadon adıyla anılan bir ticaret kolonisi oluşturulduğu bilinmektedir.

Fikirtepe’ deki ilk yerleşmenin karşısında Moda Burnu ile Yoğurtçu arasında Kalkedon (Bakır Ülkesi) adıyla ikinci bir yerleşme daha oluşur.

kadikoy-antika-alanlar

Antika Dükkanımızdan görünüm…

Kalkedon bu dönemde Apollon Tapınağı ile ün salar.

Haydarpaşa Çayırı ise Kalkedonlular tarafından at yarışları için kullanılır.

M.Ö. 658’de Sarayburnu’na yerleşerek Bizans şehrinin nüvesini atan Bizans, yörenin güzelliğine hayran kalır ve bu güzel yer dururken  karşı tarafta (Kadıköy’de) yerleşen insanları körlükle vasıflandırarak, Kadıköy’ü “Körler Diyarı” olarak adlandırır.

kadikoy-antika-alanlar

Kadıköy de ki iş yerimizin Dıştan görünüşü…

Bu sebeple çeşitli kaynaklarda bu adla da anılmıştır. 1950 veya daha eski kurulan bit pazarı ile ikinci el eşyanın yani eski eşyanın alınıp satıldığı merkezi ve ticareti parlamış olan bir yerdi. Sonrasında Yeşil saray pasajı ile antikacılar gelmeye başladı.

Tellalzade Sokak da antika dükkanları açılmaya başladı ve bizimde aynı sokak da 35. Numarada Yerimiz vardır. Bu kadar eski bir yerleşimin bizlere sunacağı antika eşyaların alım satımını yapmaktayız. Ayrıca yaptığımız işimiz de tecrübeye önem vererek Antika hakkında kendimizi geliştirdik.

Bu sayede Antikanın her türlüsü hakkında ekspertiz yapabilir duruma geldik. Aldığımız antikanın gerçek değerini vererek almaktayız. Antikacı dükkanımız Tellalzade sokak da olsa da İstanbul İlinin tüm ilçelerine Antika eşya bakmaya gidiyoruz.

kadikoy-antika-alanlar

Antika Dükkanımızdan görünüm…

Antika Eşya bakmaya gittiğimiz de anlaşır isek sizlere hemen antika taşıma araçlarımızı elemanlarımız ile gönderiyoruz.

Antika eşyamızın zarar görmemesi konusunda özen ile çalışan elemanlarımız Aldığımız antika eşyayı ambalajlayıp dükkanımıza temiz bir şekilde teslim ediyorlar.

Merkez olarak Kadıköy ilçesin de olsak da İstanbul İlinin tüm ilçelerinden antika eşya almaktayız. Bizlere sitemiz üzerinden ulaştığınız da sizlerin yeri isterseniz Çatalca da olsun Hiç çekinmeden gelir eşyanıza bakar fiyat verir anlaşırsak alırız anlaşamaz isek canınız sağ olsun der çıkar geliriz.

Kadıköy antika Eşya alanlar olarak Antika eşyalara geldik baktık bize vereceksiniz illa diye diretmeyiz. ama bakmadan da fiyat vermeyiz. Biz antika alım işine ve antikacılık ticaretine  yıllarımızı vermiş bir firma olarak antikanın değeri biz belirleriz. Bu konuda Yavuz Antik olarak iddalıyız.

 

Bizler ile İletişime Geçmek için 0532 237 9061 Numaralı telefonumuza arayarak Direk müşteri temsilcimiz ile görüşe bilirsiniz.

Ayrıca 0 532 364 78 83 Numaralı Telefonumuza Whatsapp uygulamasından resim atıp Antika Eşyanıza Fiyat alabilirsiniz

Kadıköy Antika Alanlar

Kadıköy Antika Alan yerler

Kadıköy Antikacı